czwartek, 7 czerwca 2018

Wycieczka klas 3d i 3c do Trójmiasta i na Kaszuby


7.05.2018 r. o godzinie 6.30 na parkingu szkolnym rozpoczęliśmy naszą pięciodniową wycieczkę do Gdańska, Gdyni i Sopotu. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 3D oraz 3C. Niestety musieliśmy poczekać na drugi autokar, lecz o 11 udało nam się wyruszyć w drogę.

W drodze do ośrodka w Jantarze  mogli zobaczyliśmy źródła rzeki Łyny oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Do miejsca zakwaterowania dojechaliśmy na godzinę 18 i po zameldowaniu udaliśmy się na kolację. Wieczorem poszliśmy przywitać się z morzem.

Drugiego dnia udaliśmy się do Gdyni, gdzie mogliśmy zwiedzić okręt Błyskawica oraz Oceanarium. Następnie udaliśmy się do Sopotu i po krótkim spacerze po ulicy Monte Cassino i sopockim molo przeszliśmy plażą do Gdańska. Wieczorem uczestniczyliśmy w zajęciach z survivalu, budowaliśmy szałasy, graliśmy w grę terenową. Mimo wcześniejszych obaw zabawa wszystkim się podobała.

Kolejnego dnia pojechaliśmy na Kaszuby. Najpierw zwiedzili Wieżycę, a następnie udali się do Szymbarku. Mogliśmy obejrzeć tam Dom do Góry Nogami, Dom Harcerza, Najdłuższą Deskę Świata, Stół Noblisty oraz Największy Fortepian Świata. Potem udaliśmy się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wieczorem znów wybraliśmy się nad morze, a potem spędziliśmy miło czas przy grillu.

Czwartego dnia mieli możliwość posłuchać demonstracji organowej w katedrze w Oliwie. Weszliśmy również na wieżę widokową, aby podziwiać widok na Trójmiasto, a następnie udaliśmy się do Gdańska, gdzie zobaczyliśmy Fontannę Neptuna, Żuraw oraz Bazylikę Mariacką. Następnie popłynęliśmy statkiem na półwysep Westerplatte. Wieczorem czekała nas zabawa w lesie z GPS-em. Nikt się nie zgubił i wszyscy ukończyli zadanie z sukcesem. Była to świetna zabawa.

Ostatniego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotna do Warszawy. Po drodze odwiedziliśmy Frombork, gdzie zobaczyli Wzgórze Katedralne, katedrę, Wieżę Mikołaja Kopernika. Następnie zatrzymaliśmy się w Kadynach, by obejrzeć dąb Bażyńskiego. Przed szkołę wróciliśmy o godzinie 19 z dużym bagażem miłych wspomnień.


 Magda Malewska, kl.3d