czwartek, 14 czerwca 2018

Wolontariat

W roku szkolnym 2017/2018 braliśmy udział w wielu akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy pieniądze m.in. na świąteczne słodycze dla podopiecznych domu dziecka, na rehabilitację dla Julki oraz na leki dla trędowatych w Azji.
W tym celu uczniowie zrzeszeni w szkolnym wolontariacie pod opieką pani Katarzyny Kołodziejczuk organizowali kiermasze ciast. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wesprzeć wyżej wymienione akcje, piekąc dowolne smakołyki lub po prostu kupując nasze wyroby.
Kiermasze organizowane były przeważnie co miesiąc. Ciasta, uczniowie oraz nauczyciele, mogli kupować na każdej przerwie w naszym szkolnym patio. Zazwyczaj wszystkie wyroby znikały już po kilku przerwach.
Dzięki zaangażowaniu dużej liczby osób kiermasze cieszyły się ogromną popularnością. Udało nam się zebrać ponad 500 złotych. Nasi uczniowie wykazali się hojnością oraz udowodnili, że w tak prosty sposób można pomoc innym osobom. Bardzo cieszy nas to, że coraz więcej młodzieży interesuje się wolontariatem oraz wspieraniem osób potrzebujących.
Daria Witkowska 3d