czwartek, 14 czerwca 2018

ŁÓDŹ FILMOWA6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 3d, 3f oraz 7d wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Już z samego rana autokarem wyruszyliśmy spod szkoły, ponieważ cały dzień miał być wypełniony mnóstwem atrakcji.
Pierwszą z nich była wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, gdzie zapoznano nas z programem i historią szkoły. Udało nam się również poznać wymagania rekrutacyjne, których spełnienie jest jednym z warunków przyjęcia do łódzkiej Filmówki.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii, czyli dawnego pałacu Karola Scheiblera, (jednego z największych łódzkich przemysłowców w XIX wieku). W muzeum tym mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat historii montażu filmu, scenografii oraz zobaczyć mnóstwo ciekawych urządzeń, chociażby popularny niegdyś fotoplastikon. Znajdowała się też tam
"Kraina Bajek", której odwiedzenie przywoływało najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Nie zabrakło też zwiedzania poszczególnych pomieszczeń pałacowych. O godzinie 12.30 wyszliśmy na zewnątrz, by już za chwilę przechadzać się po dawnym "miasteczku" Karola Scheiblera. Później poszliśmy na spacer najpopularniejszą ulicą w Łodzi - Piotrkowską, na której także było wiele do zobaczenia. Na początku mieliśmy okazję ujrzeć Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia, potem pomniki z cyklu Wielcy Łodzianie.
Oczywiście, nie można było zapomnieć o przechadzce Aleją Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy oraz Pasażem Róż. Na koniec udaliśmy się do Imperium Izraela K. Poznańskiego- centrum handlowo- kulturalnego MANUFAKTURA, gdzie mieliśmy godzinkę czasu wolnego. O godzinie 16.00 przyszedł czas na powrót do Warszawy.
Wycieczka "Łódź Filmowa" dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz dała możliwość poznania sekretów Ziemi Obiecanej. Julia Sereda, 3d