czwartek, 11 października 2018

Wycieczka do redakcji Super Expressu


10 października 2018 roku razem uczniami biorącymi udział  w projekcie "Bliżej rynku pracy - Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF" oraz   opiekunką p. Agnieszką Szałaj udaliśmy się na wycieczkę do redakcji gazety Super Express.
Celem tych odwiedzin było zapoznanie się z pracą dziennikarza redakcyjnego.
Siedziba gazety mieści się w Warszawie przy ulicy Jubilerskiej 10. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 11. Nasza podróż trwała prawie godzinę.
Już na samym początku zwiedzania duże wrażenie zrobiła na nas ogromna sala, w której znajdowało się kilkanaście stanowisk pracy. Dowiedzieliśmy się, że taka ilość biurek świadczy o dużej ilości działów prowadzonych w gazecie. Za poszczególny dział odpowiada kilka osób. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy redaktorów i porozmawiać z niektórymi z nich.
Pani redaktor, która była naszą przewodniczką, przekazała nam wiele ciekawych  informacji na temat swojej pracy. Okazuje się, że aby być dziennikarzem, nie trzeba kończyć studiów o kierunku dziennikarstwo. Wszystko zależy nie od wykształcenia, ale od naszych umiejętności. Dobry dziennikarz musi posiadać zdolności językowe. Powinien być otwarty, kontaktowy, ciekawy świata.
Będąc w redakcji dowiedzieliśmy się, że Super Express to jeden z największych dzienników ogólnopolskich, a wydawany jest od 1991 roku.
Wizyta w redakcji trwała prawie dwie godziny. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących  i przydatnych wiadomości dotyczących pracy w zespole redakcyjnym.  Praca dziennikarza redagującego teksty do gazety  to zajęcie bardzo ciekawe, pełne wyzwań.
Odwiedzanie miejsc, w których poznajemy pracę ludzi w interesujących zawodach,  jest bardzo ciekawe.

 Zosia Mońka, klasa 3h