czwartek, 21 listopada 2019

Szkolny turniej tenisa stołowego

21 listopada w czwartek w naszej szkole odbył się szkolny turniej ping-ponga, prowadzony przez p. Agnieszkę Sławińską. Miał on wyłonić zwycięzców, którzy pojadą reprezentować szkołę w zawodach dzielnicowych. Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim i prowadzony w 3 kategoriach - chłopcy z klas 4-8, dziewczyny z klas 4-6 oraz z klas 7-8.
Reprezentami szkoły zostali Wojtek Mazurek, który zajął pierwsze miejsce, Janek Gołacki, który zajął drugie miejsce, oraz Piotrek Godlewski, plasujący się na trzecim miejscu. W młodszej kategorii dziewcząt zwyciężyła Amelka Lachowicz, drugie miejsce zajęła Agata Górka, a trzecie Oliwka Sławińska. Natomiast w klasach 7 i 8 dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Lidka Budasz, drugie Zuzia Kula, a trzecie Weronika Brodzińska. Na czwartym miejscu znalazła się Julia Biedrzycka, która również zakwalifikowała się do szkolnej reprezentacji.
Przy organizacji wydarzenia pomagały uczennice z najstarszej klasy. Justyna Wasik, Kosia Kraśniewska, Kamila Rucińska i Wiktoria Polikowska rozwieszały plakaty na korytarzach, słownie zapraszały do wzięcia udziału w zawodach lub sędziowały i zapisywały wyniki.