poniedziałek, 10 września 2018

EUROWEEK

4.09.2018 r. o godzinie 6.30 na szkolnym parkingu rozpoczęła się nasza pięciodniowa wycieczka do Międzygórza na warsztaty językowe Euroweek. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas gimnazjalnych: 3A, 3B, 3C, 3D, 3G i 3H . Około godziny 7.00 wyruszyliśmy w drogę.
Do ośrodka „Słoneczna” dojechaliśmy na godzinę 18 i po zameldowaniu udaliśmy się na kolację. Wieczorem odbyło się uroczyste rozpoczęcie warsztatów. Wówczas poznaliśmy wolontariuszy z innych krajów, którzy mieli prowadzić dla nas zajęcia.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od rozgrzewki „Energizer”, podczas której wszyscy się świetnie bawili. Potem odbyła się autoprezentacja każdego uczestnika. Po niej pierwsza grupa udała się na spacer po malowniczym Międzygórzu i podziwiała tamtejszą przyrodę, a druga - zagrała w grę „Human Tic Toe” (Ludzkie kółko i krzyżyk). Wieczorem oglądaliśmy nakręcone przez nas filmy.
Kolejnego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedziliśmy  jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne.
Po powrocie zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy. Każda drużyna musiała przygotować występ do wybranej przez wolontariuszy piosenki. Przedstawienia wywołały u wielu osób uśmiech na twarzach.
Czwartego dnia za sprawą naszych wspaniałych wolontariuszy i ich prezentacji przenieśliśmy się do słonecznej Dominikany i niezwykłej Kolumbii, a wieczorem dzięki występom uczniów odwiedziliśmy również Włochy, Japonię, Etiopię, Meksyk i Indie. Pod koniec dnia odbyło się oficjalne zakończenie Euroweek’u, podczas którego podsumowywaliśmy warsztaty.
W sobotę około godziny 10.00 wyruszyliśmy do Warszawy. Pierwszy autokar dotarł do celu o 16, a drugi godzinę później.
Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, a niezwykli wolontariusze byli inspiracją dla uczniów do tego, aby spełniać swoje marzenia i podróżować po świecie.


  Dominika Miętkiewicz, klasa 3b